Bezsenność jest problemem dotykającym coraz większej części społeczeństwa. Do jej przyczyn należą między innymi: niewłaściwy tryb życia, długotrwały stres i niedobór witamin.

Przyczyny bezsenności

Główny winowajca bezsenności to długotrwały stres. Utrzymujące się nadmierne obciążenia emocjonalne wpływają destrukcyjnie na sen. Nadmiar obowiązków także może powodować problemy ze snem. Bezsenność może być również reakcją organizmu na silne urazy psychiczne. Nadmierne „przejmowanie się” zarówno problemami, jak i drobnymi kłopotami, najczęściej prowadzi do zaburzeń snu. Nieodpowiednia dieta, między innymi częste picie w dużych ilościach alkoholu, kawy, herbaty oraz objadanie się wieczorem ciężkostrawnym jedzeniem. Również niedobór witamin z grupy B, a szczególnie witaminy B3 i B6, prowadzi do bezsenności, depresji i nadpobudliwości.

Sposoby na zdrowy sen

 • Staraj się chodzić spać o tej samej porze.
 • Zadbaj o aktywność fizyczną w ciągu dnia. Zmęczenie ułatwi Ci zapaść w głęboki sen.
 • Staraj się budzić mniej więcej o podobnej porze, również w weekendy i niezależnie od tego, czy noc była przespana, czy nie.
 • Dwie godziny przed snem nie jedz posiłków. Na kolację zjedz coś lekkostrawnego. Mleko, banany czy płatki zbożowe zawierają tryptofan, który korzystnie wpływa na sen.
 • Zmień wygląd sypialni: pomaluj ściany na stonowane kolory, zmień materac na wygodniejszy, ogranicz hałas, zasłoń okno, tak by światło lamp ulicznych nie wpadało do sypialni.
 • Wieczorem przed dotleń organizm. Pójdź na spacer, a następnie wywietrz sypialnię.
 • Dobre sposoby na sen to zioła, lub naturalne preparaty roślinne , które pomogą uspokoić organizm.
 • Weź ciepłą kąpiel z dodatkiem olejków o właściwościach relaksujących: lawendowego, tymiankowego, pomarańczowego. W trakcie możesz także słuchać spokojnej muzyki.
 • Przed snem unikaj kłótni, nieprzyjemnych myśli. Seks to dobry sposób na sen! Pomaga się odprężyć i zrelaksować.

 

Wątroba jest drugim (po mózgu) najbardziej ukrwionym narządem. Jest także jednym z najważniejszych naszych organów. Przeczytaj, dlaczego.

Wątroba otrzymuje z ciała mnóstwo krwi różnego typu. W naszym organizmie krew krąży po to, żeby dotleniać inne tkanki, zabierać toksyny, a dostarczać związków odżywczych. W krwi znajdują się także komórki martwe – zabite wirusy, bakterie, grzyby. Ta krew („brudna” i „czysta”) trafia do wątroby i tam musi zostać odpowiednio zagospodarowana. Wątroba otrzymuje krew w ilości 1 litra na minutę. Od jej wydolności zależy, czy wszystkie procesy przeprowadzi prawidłowo.

Wątroba pełni ponad 500 funkcji. Podzielić je można na dwie grupy:

 1. Jest najważniejszym organem, który prowadzi przemianę materii – od niej zależy metabolizm węglowodanów (cukrów), peptydów (białek) i lipidów (tłuszczy). Jest także magazynem żelaza i witamin A,B12,C,D,E. Jednocześnie przeprowadza szereg skomplikowanych procesów neutralizowania toksyn (które uzyskujemy z pożywienia, powietrza, infekcji pasożytów).
 2. Jest najważniejszym organem wydzielniczym. Produkuje i wydziela żółć, enzymy trawienne, cholesterol, substancje uczestniczące w obronie organizmu. Dodatkowo wszystko, co jest bezużyteczne i niepotrzebne we wszelkich cyklach przekazuje jelitom i nerkom, by te usunęły bezwartościowe substancje wraz z moczem lub kałem.

Nie. Wątroba jest narządem nieunerwionym, co oznacza, że nie można odczuć bólu.

Na ból jest jednak wrażliwa torebka, w której wątroba jest osadzona. Torebka zbudowana z tkanki łącznej ma za zadanie utrzymać narząd w prawidłowej pozycji oraz zabezpieczyć go przed uszkodzeniami. Kiedy zatem odczuwamy „ból wątroby”?

Gdy:

 • powiększona wątroba rozciąga włókna torebki. Dzieje się to zwykle, gdy narząd jest powiększony w wyniku stłuszczenia
 • mechanicznie dochodzi do uszkodzenia torebki – np. podczas biopsji

Zła dieta

Stłuszczenie wątroby to nagromadzenie się tłuszczu w komórkach wątrobowych. Z tego powodu narząd jest powiększony do tego stopnia, że uciska torebkę wątroby i pacjent odczuwa ból w nadbrzuszu, szczególnie podczas pochylania. Czasami jednak stłuszczenie wątroby przebiega bez objawów.

Stłuszczona wątroba nie jest samodzielnym schorzeniem. Najczęściej jest następstwem takich chorób jak: otyłość, cukrzyca, choroby wirusowe wątroby, zatrucie (również alkoholowe). Może być także wynikiem zespołu metabolicznego, czyli łączne występowanie cukrzycy typu 2, nadwagi i nadciśnienia tętniczego.

Jak odtłuścić wątrobę?

 1. Stosować dietę bogatą w białko oraz ubogą w cukry i tłuszcze.
 2. Przez czas trwania kuracji nie spożywać alkoholu.
 3. Stosować naturalne produkty wspomagające zdrowie: Liver Aid – wysokiej klasy suplement poprawiający pracę wątroby + Triple Potency Lecithin – potrójny koncentrat lecytyny szybko i skutecznie rozkładający tłuszcze.

Czy wiesz, że pielęgnacja skóry jest odpowiedzią na to, aby dobrze wyglądać i być młodym? Zdrowie Twojej skóry ulega ciągłym zmianom, ponieważ się starzeje z powodu niekorzystnego środowiska i innych naturalnych skutków, takich jak promienie UV od słońca. Naukowcy musieli wykazać się większą innowacyjnością, proponując nowe strategie, aby pozbyć się tych problemów. Niektóre z nich proponują produkty kosmetyczne, które wydają się skuteczne, ale po kilku tygodniach stosowania wywołują poważne skutki uboczne. Należy zauważyć, że nie wszystkie produkty przeciwstarzeniowe są tak skuteczne, jak twierdzą. Dlatego właśnie na rynek został wprowadzony nowy produkt chroniący przed starzeniem się prętów kosmetycznych Energy Beauty Bar. Produkt ten jest bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jest to aktywne urządzenie, które pozwoli Ci nie marnować czasu, pieniędzy i energii, próbując odzyskać skórę młodości. Produkt ten pomoże Twojej skórze zachować gładkość i pozbawić zmarszczek, a także pozwoli pozbyć się ciemnych cieni. To urządzenie gwarantuje również, że nie musisz myśleć o zabiegach takich jak Botox czy nawet niebezpiecznych iniekcjach, aby pozbyć się oznak starzenia.

Masaż Energy Beauty Bar to nowy sposób na nadanie skórze blasku i zdrowego wyglądu. Ten produkt jest znany do usuwania wszelkich zaskórników, martwego naskórka i trądziku, po prostu masując skórę twarzy. Przekraczył on również kosztowne i nieprzyjemne zabiegi, które można znaleźć w wielu salonach kosmetycznych i sklepach. Produkt ten spełnia kilka następujących funkcji:

Prawdą jest, że wiele kobiet jest skłonnych zachować swoją skórę młodą, a osoby z oznakami starzenia się chciałyby mieć taką samą skórę, jaką miały w latach dwudziestych. Aby to umożliwić, produkt ten posiada skuteczne właściwości, które sprawiają, że skóra twarzy wygładza marzenie. Energy Beauty Bar zawiera jony złota, które po zastosowaniu działają kojąco na skórę, a także wygładzają zmarszczki i cienkie linie. Zawiera również inne skuteczne właściwości, które sprawiają, że skóra staje się młodsza i gładsza. Pomoże Ci ona usunąć przebarwienia z Twojej skóry. Funkcjonalności użyte w procesie wytwarzania tego produktu są bezpieczne i nie mogą powodować żadnych skutków ubocznych u użytkownika.

Bar energetyczny jest prosty i wydajny. Urządzenie to ma na celu ograniczenie i wyeliminowanie wszelkich widocznych skutków starzenia się skóry oraz stymulowanie produkcji kolagenu działającego na skórę. Urządzenie działa poprzez masowanie skóry, wytwarzając wibracje stymulujące proces krążenia krwi. Proces ten pomoże wyeliminować zaskórniki, zmarszczki, zanieczyszczenia i martwą skórę. Doprowadzi to do pierwszych oznak poprawy.

Często mówi się, że zmarszczki są początkiem oznak starzenia się. Warto wspomnieć, że starzenie się powoduje obniżenie poziomu kolagenu, zmniejsza elastyczność skóry, a także powoduje przerzedzanie się skóry w wyniku zaburzeń hormonalnych. Po regularnym stosowaniu tego urządzenia, będzie ono działać bezpośrednio poprzez zwiększenie produkcji kolagenu, dzięki czemu Twoja skóra będzie bardziej elastyczna dzięki procesowi krążenia krwi. Widoczne pod brwiami zmarszczki spowodowane są głównie powtarzającymi się skurczami mięśni twarzy. Dlatego należy stosować to urządzenie w miejscach z zmarszczkami, które rozluźniają mięśnie twarzy. Zapobiegnie to akcentowaniu i pojawianiu się cienkich linii i zmarszczek.

Skóra działa jak warstwa ochronna: oznacza to, że nagromadzone na powierzchni skóry zanieczyszczenia, zarazki i bakterie powodują powstawanie trądziku i zaskórników. Ze względu na jego właściwości regenerujące, powinieneś widzieć więcej martwych skórek tworzących się. Na ogół wpływa to na elastyczność skóry, zmniejszając jej nawilżenie, a tendencja do ich eliminowania w niewłaściwy sposób prowadzi do urazów i mikro zmian skórnych w tkance nabłonkowej. Jednak dzięki wibracjom mikrofalowym wytwarzanym przez urządzenie Energy Beauty Bar do masażu, Twoja skóra będzie w stanie skutecznie i zdrowo usuwać zanieczyszczenia, pozwalając na dokładne oczyszczenie skóry bez powodowania uszkodzeń górnych warstw skóry.

Wszyscy wiemy, że każde leczenie przeciwstarzeniowe ma cenę, niezależnie od tego, czy jest to najbardziej skuteczny produkt, czy najdroższe produkty, takie jak zastrzyki Botox. Auj

My wife discovered Motion Free on the internet and really saved my life. Before I had a hard time straightening my back in the morning, but now it's all right! And most importantly, that terrible pain disappeared,"" I bought MotionFree when I was on a business trip to Stockholm. By the way, it was several years ago, so it has been sold in Europe for a while. This ointment is really great. No matter what others say, I am sure Stockholm certifies only high-quality medicines. I almost forgot about arthritis in my left leg.

This is a popular product for skin problems.  Motion Free is also effective in the treatment of osteochondrosis and arthrosis because it slows down the process of cartilage degeneration by accelerating its metabolism and promoting joint cartilage repair. The positive effect can be seen after the first application. When used regularly, it stops the progression of joint and spinal diseases. Allows you to treat traumatic injuries and age-related joint and spinal diseases

Here you can buy the cheapest Motion Free >

Varyforte - Varyforte widens the capillaries so that the blood circulates better and removes the pain that causes poor circulation of varicose veins. In addition, it penetrates the veins more effectively than drugs, because it acts directly on the problem.

Germitox - Heals and protects against liver, heart, lung, stomach, parasites. It eliminates putrefaction in the intestine, neutralizes parasite eggs.

Product information was provided by the manufacturer. If you are ill now, consult your doctor or pharmacist. The effect of using the cream may vary depending on the person. Date of publication: 20.05.2017