Skuteczne sposoby na oczyszczanie i odtruwanie wątroby

Wątroba jest drugim (po mózgu) najbardziej ukrwionym narządem. Jest także jednym z najważniejszych naszych organów. Przeczytaj, dlaczego.

Wątroba otrzymuje z ciała mnóstwo krwi różnego typu. W naszym organizmie krew krąży po to, żeby dotleniać inne tkanki, zabierać toksyny, a dostarczać związków odżywczych. W krwi znajdują się także komórki martwe – zabite wirusy, bakterie, grzyby. Ta krew („brudna” i „czysta”) trafia do wątroby i tam musi zostać odpowiednio zagospodarowana. Wątroba otrzymuje krew w ilości 1 litra na minutę. Od jej wydolności zależy, czy wszystkie procesy przeprowadzi prawidłowo.

Wątroba pełni ponad 500 funkcji. Podzielić je można na dwie grupy:

  1. Jest najważniejszym organem, który prowadzi przemianę materii – od niej zależy metabolizm węglowodanów (cukrów), peptydów (białek) i lipidów (tłuszczy). Jest także magazynem żelaza i witamin A,B12,C,D,E. Jednocześnie przeprowadza szereg skomplikowanych procesów neutralizowania toksyn (które uzyskujemy z pożywienia, powietrza, infekcji pasożytów).
  2. Jest najważniejszym organem wydzielniczym. Produkuje i wydziela żółć, enzymy trawienne, cholesterol, substancje uczestniczące w obronie organizmu. Dodatkowo wszystko, co jest bezużyteczne i niepotrzebne we wszelkich cyklach przekazuje jelitom i nerkom, by te usunęły bezwartościowe substancje wraz z moczem lub kałem.

Nie. Wątroba jest narządem nieunerwionym, co oznacza, że nie można odczuć bólu.

Na ból jest jednak wrażliwa torebka, w której wątroba jest osadzona. Torebka zbudowana z tkanki łącznej ma za zadanie utrzymać narząd w prawidłowej pozycji oraz zabezpieczyć go przed uszkodzeniami. Kiedy zatem odczuwamy „ból wątroby”?

Gdy:

  • powiększona wątroba rozciąga włókna torebki. Dzieje się to zwykle, gdy narząd jest powiększony w wyniku stłuszczenia
  • mechanicznie dochodzi do uszkodzenia torebki – np. podczas biopsji

Zła dieta

Stłuszczenie wątroby to nagromadzenie się tłuszczu w komórkach wątrobowych. Z tego powodu narząd jest powiększony do tego stopnia, że uciska torebkę wątroby i pacjent odczuwa ból w nadbrzuszu, szczególnie podczas pochylania. Czasami jednak stłuszczenie wątroby przebiega bez objawów.

Stłuszczona wątroba nie jest samodzielnym schorzeniem. Najczęściej jest następstwem takich chorób jak: otyłość, cukrzyca, choroby wirusowe wątroby, zatrucie (również alkoholowe). Może być także wynikiem zespołu metabolicznego, czyli łączne występowanie cukrzycy typu 2, nadwagi i nadciśnienia tętniczego.

Jak odtłuścić wątrobę?

  1. Stosować dietę bogatą w białko oraz ubogą w cukry i tłuszcze.
  2. Przez czas trwania kuracji nie spożywać alkoholu.
  3. Stosować naturalne produkty wspomagające zdrowie: Liver Aid – wysokiej klasy suplement poprawiający pracę wątroby + Triple Potency Lecithin – potrójny koncentrat lecytyny szybko i skutecznie rozkładający tłuszcze.

Be the first to comment on "Skuteczne sposoby na oczyszczanie i odtruwanie wątroby"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*